Eroğlu Başa Kuzgun Leşe « Habersiz Gazetesi

SON DAKİKA

Eroğlu Başa Kuzgun Leşe

Bu haber 12 Nisan 2021 - 3:07 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi.

Çakallar saldıra geçti. Kent ayağa kalktı. Millet kenetlendi. Herkes ‘Eyüp Eroğlu’ dedi. Partinin en zor günlerinde Başkan Eroğlu, bir yerlere kaçmadı. İnanılmaz bir cesaretle mücadele etti. O dönemler, bürokrasinin en başından ciddi engellerle yolu kesilmeye çalışıldı, ancak pes etmedi, yılmadı.

O dönemde bir takım hiyanet ehli, sadece yumağını büyütme derdindeydi. Bu sinsi tiplerin, çıkar hesapları ve 3-5 tane kendi yandaşları varken; Başkan Eroğlu’nun sadece arkasında halk vardı. Sevenleri ve yol arkadaşları; Başkan Eroğlu’nu kimsenin “derdest etme” çabalarına prim vermedi/vermeyecek. Başkan Eroğlu sayesinde bir yerlere gelenler; haddini bilmedi. Altlarını bir deşsek, bir sele cücük çıkıyor. Halk bunları tanımıyor, tanımakta istemiyor, sevmiyor.

Kendilerinden başka kimseye zerre iyilikleri yok bunların. Bu tipler halkı değil, sadece kendilerini, kendi çıkarlarını ve nefislerini seviyor. Her gün bilgiler alıyoruz. Kağnı gölgesinde yürüdüler ve bunu kendi gölgeleri sanıyorlar. Bu çıkar ehli, sadece cebinde parası olan insanlara karşı iyiler. Peki ya halk? Halka karşı tepeden bakan negatif bir bakış ve aşağılamadan başka ne marifetleri var? Eyüp Eroğlu, kitlelerin sevdiği bir insan. Tokat’tan İstanbul’a herkes, Başkan Eroğlu’nu seviyor, inanıyor ve güveniyor. Arkasında halk olmayan her sinsi adım ve adamlar, gün geldiğinde layık oldukları çapsızlık virajından uçuruma ebediyyen uçacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu sinsi tipler kafasını kuma gömse dahi, bir yerleri dışarıda. Şimdi bir yerlere yanaşma olma çabasındalar. Bu şekilde varlıklarını sürdürme derdindeler. Lakin, dün kendilerini bir yerlere getirenleri arkadan hançerleyenlerin; yarında bu yanaştıkları insanlara da aynısını yapacaklarını herkes iyi biliyor. Yarası olan istediği gibi gocunsun…     

EROĞLU TARİH YAZDI

Parti içi mücadeleler ,siyasi kaygılar, ticari menfaatler, şebekeler, çeteler ve kaypaklara karşı büyük savaş verdi. Arpalıklara prim vermedi. Ortalıktaki çakıl taşlarını temizlemek için çaba verdi, veriyor… Para devşirmek için  kirli eller tarafından sosyal medyada kurulan kumpaslar, sayfalar, tuzaklar, yazışmalar, şantaj tezgâhlayanlar herkesçe malum. Paralı trollerin ihanetleri asla unutulmaz. Muhalif gruplar, iftiracılar ve fitneciler ile perde arkasında ortak hareket ettiler. Sinsi planlar ve senaryolar kuruldu. Fakat tüm tuzaklar başlarına yıkıldı. Ellerinde patladı.

Bazı müptezeller ve ayak takımı Tokatsporu siyasi ve ticari rant olarak kullandı ve kullanıyor. Kulüp ve taraftarlar üzerinden kitle desteği ile politik ve ticari hedef peşinde oldular. Yolsuzluğun ve ahlâksızlığın başlangıç ve püf noktası burada… Yüzünde nur olmayan bir münafık Tokat’a geliyor. Kolpacı rant peşinde koşuyor. Dürüst adam rolüne sırtlan giriyor. Başlıyor hırlamaya.

100 dönüm arazi için girişimde bulunuyor. Siyasi resimlerle algı oluşturur. Sen nerenin bayırısın ki, Tokat’ı kirletiyorsun. Kimse buna müsade etmez. Sana şehirde destek verenler utansın. Seni o kente sokanlar utansın. Kulübün verilmesi çok büyük tarihi bir hata idi. Bu hatanın giderilmesi için gereken neyse yapılmalıdır.

İFLASIN EŞİĞİNDEKİ HOKKABAZ

Cumhurbaşkanımıza yakın veya uzak olmanız bizi bağlamaz. Medyada göz dağı vermeye kalkışma. Fitne çıkarmaya yeltenme. Dürüst insanlara iftira atma. Tokat’ın insanı mert, suyu sert, meşesi sağlamdır. Sırtın kaşınıyorsa, kaşıyan bulunur. Tokatlılar sizin gibi ikili oynayan, yalancı, iftiracı  ve kaypaklara prim vermez.

2 yıl önce kulübü almak için girişimde bulunulduğunda neden kaçtın? Telefonlara neden çıkmadın? “Kulübün sahibi benim, tasarruf hakkı bana aittir ligden düşmesi, kalması ve borcu bizi bağlar” sizin sözünüz.

Tokatlılar ve kulüp üzerinden çıkış yolu aramak, pişkinliğin ve çamurluğun işaretidir. Ticari iflas ve bataklığın pençesinde  kurtuluş yolu “kulübü koz” olarak kullanmak gaflet ve sapkınlıktır. Başarısız oluna bilir. Fakat edepli ve ahlâklı olmak zorundasınız. 

Sen kimsin ki, Eroğlu’nu istifaya davet ediyorsun. Bu hakkı sana kim veriyor? Acil olarak borçlarını öde, kulübü aldığın gibi devir etmek zorundasınız. Erkek adama bu yakışır. Dansözlük bir çözüm değildir.

Yusuf Uzun
Yusuf Uzunyuzun@habersiz.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.