Fayda Üretmek..! « habersiz.com.tr

17 Mayıs 2022 - 04:50

Fayda Üretmek..!

Fayda Üretmek..!
Son Güncelleme :

21 Ocak 2022 - 1:25

Başarılı isimler egoist tiplerin sürekli hedefinde olurlar. Kindar olurlar. Nefret saçarlar.

İnsanlar vardır, şafak vaktinde doğar, gün batarken ölürler. Unutmayalım  ki; dünya sandığımız kadar büyük değildir. Dünyayı bize büyük gösteren şey, bizim küçüklüğümüz. Hırsımız, bencilliğimiz, kinimiz, fesatlığımız ve kıskançlığımız…

EGOLARI İLE YANLIZLAŞANLAR

Bireysellik ve benlik duygusu toplumsal bir erozyona yol açıyor. Kötü duygular milleti felakete ve uçuruma sürüklüyor. Bastırılmış duygular gün ışığına çıktığında afete dönüşüyor. Toplumsal infial yaratıyor.

Kin tohumları ekenler, kendisinden başka kimseye yaşam hakkı tanımama cüretini gösterenler; aslın da hiç kimsenin adam yerine koymadığı meczup tipler. Herkesi sorgulayan, her işe burnunu sokan, bedava bir kap yemek için günlük adres arayan zavallılar… Toplumun dışladığı, herkesin nefret ettiği tipler bunlar. Bunlar mı toplumu dizayn edecek?

Hangi toplumda sahtekârlar, ezikler, toplum huzurunu bozanlar, kıskandığı herkese iftira atanlar adam yerine konulmuştur? Adam yerine konulmadıkları için, adam gibi adamlara çamur atan bu meczuplar, bir gün çok ağır bedel ödeyecek…

Bireylerin hunharca ve canavarca davranışları toplumsal gerilimin fitilini tetikliyor. Bunlara asla geçit verilmemeli. Layık oldukları pislikte boğulmaları için topyekün mücadele edilmeli. Toplum ancak böyle temizlenir.

Kanunların sekteye uğratılması, güçlünün zayıfı ezdiği dönemi işaret eder. Liderlerin güçlenmesi, zenginlerin azgınlığı hakkın, hukukun, adaletin ve ahlâkın yerlerde sürünmesidir.

Dünyada kaos ve savaşların sebebi saltanat peşinde koşan liderler ve zenginlik hırsları…  Doyumsuzluk toplumsal  büyük bir paradoks. Kin, nefret, hırs, öfke, din, mezhep  ve ayrımcılık çatışmaların ve savaşların temel sebebidir.

Başarılı insanlar fitne, fesat, haset ve kıskanç kişilerin hedefinde olurlar. Müptezeller, meczuplar zübükler ve kolpacılar başarılı kişileri sevmezler. Mitomanlar ve şizofrenler akıllı, başarılı ahlâklı ve düşüt kişilerden hiç hoşlanmazlar. Tüm kötü ruhlar faydalı kişilerin önlerinde takoz olurlar.

Kaypak, iki yüzlü ve döneklerin bireylerin sevincinde, huzurunda ve servetinde hep gözleri vardır. Çekememezlik ve kıskançlık şah damarlarına kadar işler.

Bir teori, hipotez veya proje üretilse; kötü ruhlar hep birlikte saldırıya geçer.

Toplumda başarılı insanlar her vakit eleştiriye maruz kalırlar. Kitleler bazen başarılı insanlar üzerinden fayda çıkarmaya çalışırlar; bazen de yıpratmaya…

Üstünlüğü ele geçirmek için başarılı insanları aynada dev olarak görürler.

Bu kinin ve öfkenin bir afet, bir şeytan olduğuna inanırlar ama faydaları için itibar etmezler. Faydalı insanlar yaşam boyunca kin ve öfkenin gölgesinde varlıklarını sürdürmüş.

Faydalı kişiler bireysellik değil evrensellik kavramına itibar ederler. Bireyle değil cemiyetle ilgilenirler.

Gayrimeşru işlerini gizlemek için herkese iftira etseler de, herkes herkesi biliyor!

Faydalı insanlar nefreti eritmek ve asaleti hakim kılmak için mücadele verirler. Altının değerini muhatabına göre ayarlar.

Kötü ruhlu insanların beslendiği  alanlar şer işler olur. Her yol mubah görülür. Haramı helal sayarlar. İpin altında ve üstünde rahat oynarlar. Kömür gibi zehir saçarlar. Hırsızlığı ve alçaklığı şerefli iş zannederler.

Vatan, millet ve din ve bayrak kötü ruhlar için; para kazanmanın ve şer işlere sığınmanın tek yoludur.

Vatan edebiyatı ve din bezirgânlığı yapanların çoğunluğu bataklığın içerisindeler. Binlerce imam, cemaat ve caminin olduğu bir İslâm ülkesinde; ateist ve deizm yükseliyor, gençler mutsuz ve ülkeden kaçıyor ise, herkes derin derin düşünmeli.

Sağcısı sağ ayaktan, solcusu sol ayaktan ülkeyi soyarsa, gençlik inanmaz. Meselenin özü  hak,  adalet, ahlâk, dürüstlük ve doğruluk..

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.