Gençler, siyaset sahnesinde tutunamıyor! « habersiz.com.tr

22 Mayıs 2022 - 20:40

Gençler, siyaset sahnesinde tutunamıyor!

Gençler, siyaset sahnesinde tutunamıyor!
Son Güncelleme :

09 Ocak 2022 - 12:46

Siyasi partilerin değişime kapalı olması çoğu genci siyasetten soğutuyor. CHP Arnavutköy Gençlik Kolları Başkanı Adem Kanat da istifasını açıkladı…
CHP Arnavutköy Gençlik Kolları Başkanı Adem Kanat, istifa geretçesini şöyle açıkladı:
“Seçildiğim tarihten bu yana Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arnavutköy gençlik kolları başkanlığını gururla ve şerefle yürüttüm. Başkanlığım süresince bireylerin değil milletin ve CHP’nin çıkarları uğruna çalışmayı kendime ilke edindim. Görevde bulunduğum süre boyunca beni bu ilkelerimden saptırmak isteyen çok fazla engelle karşılaştım. Ancak, yılmadan bu engellerle savaşarak ilkelerimden hiç bir zaman taviz vermedim. Mücadelemi vermekten, partimi ve örgütümü temsil ettiiğim her platformda hiç bir zaman bir adım dahi geri durmadım. Hiç bir şahsın veya menfaatin kalıbına girmeyecek kadar onurluyum. Ben sadece ve sadece CHP’nin kalıbı olan hak hukuk ve adalet kalıbına girerim. Bu mücadelemde yönetimimim başta olmak üzere desteğini esirgemeyen yoldaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Bu yolculukta sadece ve sadece partimin adamı olarak her yanlışı korkusuzca dile getirdim getirmeyede devam edeceğim.”
“Karşısında durduğumuz tek adam rejimine ait zihniyetin ne yazıkki ilçe örgütümüz özelinde bazı kafalarda hala varlığını sürdürdüğünü görmek mücadelenin çok çetin olduğunun açık bir göstergesidir” diyen Başkan Adem Kanat, sözyerini şu sözlerle tamamladı:
“Üstüne basarak belirtmek istiyorum. Partiden bu zihniyetleri temizlemek için mücadeleme sonuna kadar devam edeceğimi hiç kimse aklından çıkarmasın. Biz gençler olarak bu ülkeyi bu yapılardan temizlemeye ant içtik. İçinde bulunduğumuz durumda şerefle ve seçilerek geldiğim Gençlik Kolları Başkanlığı görevi, tarafımıza yapılan saldırılar ve engeller nedeniyle yürütülemez bir hale gelmiştir.  Mücadelemi daha sağlıklı ve güçlü bir şekilde yürütmek, her şeyin makam ve mevki olmadığını göstermek istiyorum. Gerçi bunu anlayacaklarına dair hiç umudum yok. Yine de istifa kurumunun varlığını hatırlatmak adına, CHP Arnavutköy Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan istifa ediyorum. Unutmayın! Bu kurum herhangi bir şahsın veya zümrenin çıkarlarına değil; halkın çıkarlarına hizmet etmekle mükelleftir. Bu böyle bilinsin.”
Haber: Zafer KARA

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.