“Gençleri Baskı İle Susturamazsınız” « Habersiz Gazetesi

SON DAKİKA

“Gençleri Baskı İle Susturamazsınız”

Bu haber 21 Nisan 2021 - 15:44 'de eklendi ve 94 kez görüntülendi.

İYİ Parti Çankaya İlçe Başkanı Ofluoğlu, “Teknolojiye hakim olan akıllı nesil ‘Y’ ve ‘Z’ kuşağı, artık süslü sözlere kanmıyor; herşeyi sineye çekmiyor. Gençleri baskı ve tehditlerle susturamazsınız” dedi…

İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasının ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un, Cumhurbaşkanının isterse Montrö gibi ülkenin geleceğiyle ilgili uluslararası temel antlaşmaları bile kaldırmasını ifade etmesinin ardından siyasi arenada tartışmalar iyice alevlendi.  Ardından emekli amiraller de Montrö Anlaşması’nın kaldırılması fikrine karışı çıkarak bir bildiri yayınladılar. Bu konuda fazla detaya girmeden önce asker olan şimdi İyi Parti Çankaya İlçe Başkanı Kevser Ofluoğlu ile Ankara Temsilcimiz Şenay Keçeci ile gündeme dair konular üzerine sohbet etti.

İşte Ofluoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları…

“CUMHURİYETE BORCUM VAR”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden, FETÖ’nün hainliğe kalkışmasının ardından, ordunun siyasete alet edilmesine karşı çıkıp, bir duruş sergilemek adına emekli oldum. Emekli olmaya müteakip iktidarın bütün yanlış uygulamalarına karşı fikirlerimi açıkça ifade edebileceğim  bir platform aradım. Şu anki Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in nazım Hikmet’teki ilk konuşmasını dinledim. Karşımda Türk gelenek göreneklerine bağlı aydın Atatürkçü bir Cumhuriyet kadını gördüm ve orada İYİ Parti’ye katılmaya karar verdim.

İki kızım var. Eğer ülke bu durumdayken mücadele etmezsem onlardan utanırım. Her Türk kadını gibi bu Cumhuriyete borcum var. Benim, Atatürkçü  milliyetçi bir Türk vatandaşı olarak doğruyu yapmaya, siyasette var olduğum sürece devam edeceğim.

“ASIL MESELE KADINI YOK SAYMAK”

İstanbul Sözleşmesi’ne ilk imzayı koyan ülke Türkiye. Medeni ülkelerin kadına  şiddet ve cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldırmak adına oluşturulan bir sözleşme. Amacı kadına, çocuğa ve aile içinde vuku bulacak şiddete karşı her türlü tedbiri almak şiddet meydana gelirse kovuşturmaları layıkıyle yaparak faillerin en ağır şekilde cezalandırılmasını sağlamaktır. Böyle bir sözleşmeden  AKP Hükümeti’nin dinci yapı ve tarikatların baskısı ve oy kaygısı ile bir neden uydurarak çekildiğini değerlendiriyorum. Kadını şiddete uğrarken sesi çıkmayan akp ve din adamlarına soruyorum: “Müslümanlıkta kadına eziyet var mı? Ne zaman çıkıp da ‘kadına şiddet dinimize aykırı’ diye tepki koydunuz mu? Mesele kadını yok saymak, toplumsal yaşamın merkezinden atmak, zinayı suç olmaktan çıkardıkları için çok eşliliğe zemin hazırlamak, eşitliği yok saymak, kadının üzerinde tahakküm kurmak. Kadını koruyamadığı için mevcut ülkeler böyle bir tedbir almış. Kadını koruyabiliyorlar mı peki?” Hayır! 2020 yılında Türkiye’de 300 kadın şiddete maruz kalarak ölüyor. İstanbul Sözleşmesi’nin ardından 2012 yılında, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun yürürlüğe girdi. “O kanun da kaldırılsın” diye uğraşıyorlar. Genel Başkanımız Meral Akşener’in, sözü var. “İktidara geldiğimizde ilk işimiz sözleşmeyi yeniden yürürlüğe koymak.” Türk kadını kendisini yok sayan hükümetine hak ettiği cevabı sandıkta verecektir.

“YENİ NESİL SÜSLÜ SÖZLERE KANMIYOR”

Muktedirlerin eleştiriye zerre kadar tahammülü olmadığını ifade eden Çankaya İlçe Başkanı Kevser Ofluoğlu, “Sanıyorlar ki baskı ile gençleri sustururuz. Oysa o akıllı nesil Y ve  Z kuşağı, iktidara “Size oy moy yok” dediklerinde gereken cevabı vermişti. Gençlerin özellikle mali sıkıntısı olanların okuma hakkına kısıtlama getirir bu durum. Ülkede hukuk doğru işlese adil yargılanma olsa elbette Cumhurbaşkanı’na gerçekten hakaret edilmesinin bir yaptırımı olmalı. Hakaret eden cezası neyse çeker yurtlara almamak ne demek? Ama kendilerine yönelik her söze hakaret cezası verilirken, muhalefete ağır suçlara bile ceza verilmeyişi beni endişelendiriyor. Geleceği gençlere emanet eden Ulu önder Atatürk ne kadar doğru davranmış” dedi.

“ESNAF VE VATANDAŞ BİTTİ!”

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener  bildiğiniz gibi bütün Türkiye’de esnafı dolaşıp dertlerini dinliyor ve onların sorunlarını gündeme taşıyarak halkı bilinçlendirip gerçekleri gündemde tutarak iktidarın çözüm üretmesi için etkili bir muhalafet yapıyor. Biz de Çankaya ilçesinde esnafı, taksi duraklarını ve vatandaşların derdini dinliyoruz.

Esnafın gündemi, açılmayan dükkanı, ödeyemediği vergisi, kirası ve sigorta primi. Kızılay’da özellikle cafe, çay bahçesi, restoranların nerdeyse yarısı kepenk indirmiş. Çoğunda kiralık yazıları var. Esnaf ayakta kalabilmek için evini, arabasını, birikimini harcamış; ama nafile. Yabancı ülkeler esnafına yaklaşık 300 milyar lira destek dağıtırken, AKP hükümeti bütçeden 8 milyar lira, 27 milyar da işsizlik sigortasından verdi. Esnafa destek adı altında verdikleri parayı alan esnaf sayısı Çankaya’da çok az. Bir sürü ön koşul koymuşlar. Pandemide biten esnafa neden şart koşuluyor ki. İhtiyaç sahibi esnafın hepsine ver. AKP ne esnafı ne de vatandaşı görmüyor. Onların gözleri hep yandaşın üzerinde.Esnaf odaları, konfederasyonlar ve dernekler hükümetin her adımından rahatsız olup şikayetlerini her ortamda dile getiriyor.

“AKP PANDEMİYİ UMURSAMIYOR!”

150 bin aşının Libya’ya hibe edilmesinin gerisinde AKP’nin, Libya milli mutabakat hükümeti ile yaptığı ve önemli bir anlaşma olan deniz yetki alanları anlaşmasında Libya’da desteklenen hükümetin elini güçlendirmek maksatlı bir bağış olduğunu düşünüyorum. Hükümetin ne koşulda olursa olsun, önce kendi vatandaşını düşünmesi gerektiği içinde aşı yardımını yanlış buluyorum. Mesela  biz de maske yokken Avrupa ülkelerine askeri kargo uçakları ile maske gönderdik.  Pandemiyi de yönetemediler, hiçbir işi doğru yapamadıkları gibi… Türkiye son artan vaka sayıları ile dünyanın dilinde. ABD nin nüfusu 330 milyon, vaka sayısı ise 75 bin. Bunun sebebi siyasi kararlar bilime akla fenne dayanan değil. Lebalep kongreler yaparak milletin kafasını karıştırdılar. Vatandaşlar “Devletin başı ve bakanlar kapalı alanlarda kalabalıklarda oturuyorsa, bize de bir şey olmaz” fikri aşılandı. Ülke kaybetti. Hergün yüzlerce insanımız vefat ediyor. Yazıktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.