KÜRESEL İNTİKAM POLİTİKALARI « habersiz.com.tr

29 Kasım 2021 - 06:00

KÜRESEL İNTİKAM POLİTİKALARI

KÜRESEL İNTİKAM POLİTİKALARI
Son Güncelleme :

13 Ekim 2021 - 2:27

Kapitalist düzen ejderha gibi  insanlığı kemiriyor. Ahtopot gibi her tarafı sardı. Yılan gibi sokuyor. Ülkeleri zehirliyor. Acımasız ve gaddar bir sistem. Bir takım güçlere ve lobilere hizmet eden bir sömürü düzeni . Aileri yok ediyor. Gençleri birey olarak yalnızlaştırıyor. İnsanları ateist ve deist yapma derdindeler.

Ekonomik güce dayalı vicdansız ve merhametsiz bir emperyalist yönetim şekli. Azınlığın çoğunluğa hükmettiği , bireyselliğin ön planda olduğu kapital bir düzen. İnsanları manevi değerlerden kopararak; buhran içinde bir kaos dünyası istiyorlar.

Bu sistemin şah damarlarında  kartel ve tekelcilik  dolaşır. Siyasette, ekonomide ve medyada işler belli boncuklar üzerinden idare edilir.

Ayak takımı olanlar, söz kesen olduğunu sanıyor.

Dini maske edip, her türlü haram ve günahı işliyorlar.

Her ihtiyaçlarını bedavaya bağlıyorlar.

İliklerine kadar haramın içindeler.

Global sermaye güçleri, kamu ve özel sektörleri  faiz, borsa ve emtia üzerinden işletir ve yön verirler. İhtilafların çoğunluğu iktidar hırsları, ulusal savunma ve ekonomik güç, ırk, mezhep  ve din üzerinden yeşeriyor.

Usulsüzlükler, yolsuzluklar ve kanunsuzluklar  siyasi hırs, öfke ve kine dayalı ortaya çıkıyor. Liderler , savunma ve yargı güçlerini  ele geçirerek sermaye güçlerine sırtlarını dayayarak saltanatlarını sürdürmek isterler. Muhalif  kesimler düşman sayılır.

Siyasi çatışmaların temeli koltuk kavgasına bağlıdır. Saltanat sevdalıları  halkın  yurt sevgisi ,  dini duyguları ve  yaşam tarzları üzerinden güncel politikalar yürütürler.

Karalama kampanyası , algı operasyonları ve senaryolar  adalet ve hak gözetmeksizin işleme konulur. İftira ve hakaret  sınırlar aşılır. Günümüzde ahlak ve din dersi verenler ahlaksızlığın ve onursuzluğun kitabını yazıyor. Nezaket ve seviye ayaklar altına düşüyor.

Dünyanın bir çok ülkesinde insanlar köle gibi çalışıyor. Kanunlar nezrinde kölelik kaldırılmış olsa bile,  fiili olarak hükmünü sürdürüyor. 2000 bin kişinin toplam serveti dünya servetinin yüzde 66 sevisinde. Adaletsiz ve eşitsiz paylaşımın net işaretidir. Bozuk dünya düzeninin ifadesidir.

21. yüzyıl  savaşlar, afetler, krizler ve salgınlar. İnsanlık çatışmaların tam ortasında inliyor. Duymak bilmeyen kapital  güçlerin intihar savaşları devam ediyor.

İktidar savaşlarının ortasında ne sevgiler yeşeriyor nede yeni aşklar filizleniyor.

Günümüzde ticaret savaşları intikam savaşlarına döndü. Tabiri caizse dev filler tepişiyor, çimenler eziliyor, karıncalar ölüyor. Gariban, yoksul ve fakir eziliyor. Yükselen  insanlık dışı cinayetleri çığlığı ve şiddeti sağır kulaklar duymuyor. Merhamet ve vicdan gönüllerden uzaklaştı.

Küresel savaşlar coğrafyamızda derin sıkıntılara neden oluyor. Kadim coğrafyamız imansız süper güçlerin oyuncağı ve çiftliğine döndü. Savunmasız insanlar ve ülkeler kaderine terk edildi.

Ülkemiz salgın ve ekonomik krizin  tam ortasında küresel güçlerin ambargo ve yaptırımları ile karşı karşıya… Bunlara uşaklık ve maşalık yapan irili ufaklı ülkeler.

Hedef Türkiye ve İran arasında gerginlik ve gerilim yaratarak bölgesel kaynakları sömürmek ve yönetmektir.

İç ve dış etkenleri göz önüne aldığımızda politik ve ekonomik sıkıntılar daha da derinleşecek gibi görülüyor. Son çeyrek ve  2022 ilk çeyrekte kur baskısı daha şiddetli olabilir. Dış borç yükü döviz üzerinde etkili olacak. Emtia ve nakliye ücretleri enflasyon üzerinde çok artış yapacak. Gelişmekte olan ülkeler için sıkıntılı aylar olabilir

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.