SEÇİM KORKUSU CUMHURU SARDI « habersiz.com.tr

17 Eylül 2021 - 19:39

SEÇİM KORKUSU CUMHURU SARDI

SEÇİM KORKUSU CUMHURU SARDI
Son Güncelleme :

09 Ağustos 2021 - 13:29

Son dönemlerde siyasi politikalara karşı toplumsal hoşnutsuzluk artıyor. Kitlesel tepkiler ve eleştiriler çoğalıyor. Siyasal iktidarın yabancı ülkelere ve göçmenlere verdiği imtiyazlar ve haklar kızgınlığı ve tansiyonu artırdı. Halkın sinirleri iyice bozuldu. İktidarın söylemleriyle eylemleri birbiriyle örtüşmüyor.

TÜM NİMETLER KENDİ YAKINLARINA VERİLİYOR.

Siyasal iktidar gittikçe batağa saplanıyor. Garibana kulaklar tıkalı. Kendi akraba   hısım ve nefislerine hizmet ediyorlar. Onları işe alıyorlar. Garibana yardım etmemek için her türlü bahaneyi ileri sürüyorlar. İdari atamalar ile cebi para dolu ve liyakatsiz tipleri devlet memuru yapıyorlar. Kendileri yerken devleti düşünen yok.

Garibana hizmete gelince, nefislerini rahatlatmak için güya devleti koruyan oluyorlar.

BEĞENMEDİKLERİ MERT VE DÜRÜST

İktidar orman yangınlarıyla mücadele konusunda ciddi tepkilerle karşılaştı. THK kurumunun enkaz haline dönüşmesi ve kasıtlı ihmale uğratılması iktidara puan kaybettirdi. Cumhuriyetin kurumlarına karşı ön yargılı olmak toplumsal rahatsızlığı ortaya çıkarıyor. Ak Parti kurmaylarının dili ve  kalpleri farklı telden çalıyor.

ORMANLAR YANARKEN, ÇAY DAĞITMAK BÜYÜK GAFLET

Tezatlık ve hadsizlik diz boyu ortada duruyor.  THK uçakları bakım ve onarım yapılamıyor. Parasal sıkıntı içerisinde. İktidar desteği yok. Aynı anda Somali’ye 30 milyon ABD  doları  yardım gönderiliyor. Millete dönüp her afette IBAN veriliyor.

Türk Hava Kurumunun 50 adet hazır uçağı olsaydı, bu yangınlar bu derece asla olmazdı. Yanan organların, hayvanların, evlerin, ahırların ve kuşların vebali  ortada.

Cürüm işleyenlerin hesap vermediği bir dönemi yaşıyoruz. Taraflılığın, partizanlığın ve yolsuzluğun sorgulanmadığı ve denetlenmediği bir vakitteyiz.

Hakkın ve liyakatin üstün olmadığı, ahlaksızlığın ve aşağılığın el üstünde tutulduğu bir dönem… İş kriterleri ağza dahi alınmayacak boyuta ulaştı. Siyasal güç edepsizliğe dönüştü. Kendini bilmez bir takım şeref yoksunların dedikoduları ayyuka çıktı. Şeref yoksunları her kuruma zarar veriyor.  Çünkü ahlak, haya ve edepten yoksunlar. Tüm siyasi partiler ve kurumlar iç temizlik yapmak zorunda.

 SİVASLILARA, TOKATLILARA SİYASİ MARKAJ!

Sivaslılar ve Tokatlılar ülke genelinde çok büyük nüfusa sahiptir. Seçmen bazına ciddi oy potansiyeline sahipler. 2023 seçimleri için büyük önem arz ediyor. Sivaslılar ve Tokatlılar cumhur ittifakının bel kemiğini oluşturur. Seçimlerde büyük bir  potansiyel. Son dönemlerde Sivaslılar ve Tokatlıların eğilim ve tercihinin değişimi, Cumhur İttifakı’nda tedirginlik ve endişe yaratıyor.

Bu illerde yeni politik atamalar, hoş söylemler, övmeler, demagoji ve ironi siyaseti olabilir. Dini ve milli duyguların daha çok sömürüleceği günler olabilir. Hitabetçiler ve politikacılar  günümüzü 100 yıl öncesiyle kıyaslama ve ironi yapacak.

Cumhur İttifakı  açısından; Sivas ve Tokatlıların  toplam oy oranı Güneydoğu’dan gelen oylara eşdeğer. Her hangi bir oy kaybı, Cumhur İttifakı’nın kaybetmesi  demektir.

Cahilliğin olduğu yerde ironi ve demagoji prim yapar. Cumhur İttifakı herkesin ağzına bir parmak bal çalarak tüm işlerini seçimlere kadar yürütmek ister.

YUSUF UZUN – Yazdı

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.