Şehirdeki Uyum Sevindiriyor… « habersiz.com.tr

17 Mayıs 2022 - 03:54

Şehirdeki Uyum Sevindiriyor…

Şehirdeki Uyum Sevindiriyor…
Son Güncelleme :

06 Şubat 2022 - 11:27

Bir şehrin kalkınmasında en önemli nokta, o şehirdeki siyasi ve bürokratik erkin uyum içinde çalışmasıdır. Tabi ki buna eklenecek diğer paydaşlar da göz ardı edilemez.
Tokat’ta son dönemde iktidar ve muhalefet vekilleri arasındaki seviyeli duruş son derece sevindiricidir. Bu vesile ile AK Parti Tokat Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Av. Özlem Zengin, AK Parti Tokat Milletvekili Av.Yusuf Beyazıt  ve Av. Mustafa Arslan’ı , CHP Milletvekili Kadim Durmaz ve MHP Milletvekili Av. Yücel Bulut‘u tebrik etmek isterim.
Özlem Hanım’ın Genel Başkan Yardımcısı olması, siyasi kariyeri ve ikili ilişkilerdeki başarısı Tokat’a büyük fayda sağlamaktadır. Marka şehir olma yolunda büyük irtifa alan Tokat, parlayan bir yıldız olarak hak ettiği konuma gelecektir.
Ayrıca siyasal iktidarı temsil eden vekiller arasındaki söz birliği, alınan ortak kararlar, Tokat adına siyasi bir başarıdır.
Sayın Valimiz Dr. Ozan Balcı ve Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu gece gündüz bir mücadele içinde. Yeni atanan Sağlık Müdürümüz Dr. Öner Nergiz hastaneleri toparladı. Hekimler buldu; Allah razı olsun.
Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar başarılı bir bürokrat. Tokat’ı iyi tanıyan değerli bir insan.
Yukarıda yazdıklarıma daha çok şey eklemek mümkün tabii. Böyle değerleri vesile olup atayan herkese minnettarım.
Siyasetçi olsun, bürokrat olsun, gerçekten güçlüyse kimseye ezdirmemek lazım. Başarılı ve liyakatli insan bulmak çok kolay değil. Özetle bir şehrin kalkınması uyum ile olur.
Türkiye’de hızla büyüyen şehirlerde bu tutkunluk ve sahip çıkma hemen göze çarpar.
Çok uzağa gitmeye gerek yok.
Örneğin Kayseri… Eski zamanlarda birbirine selam vermeyen vekilleri de hemen herkes bilir.
Bu manada şu an Tokat’ta sağlanan siyasi uyuma maşaallah demek isterim.
Nefsi davranmayan, toplum için hevesle koşan, inandığı değerler için mücadele eden her kim olursa olsun, siyasetçi ve bürokratların kıymetini bilmek gerektiğini düşünüyorum.
Marifet iltifata tabidir. Nimetin kıymetini bilmek son derece mühim.
Hatalar da olabilir.
Kimse hatadan münezzeh değildir. Önemli olan kırmadan ve dökmeden insana hizmet etmek… Bu şehre emek veren herkese vefa borcumuz var.

“Balık bilmez ise halik bilir” denilse de, vefasızlıklar insanı için için yer…

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Nihat kosger Şubat 6, 2022 / 5:20 pm Cevapla

Tokat\′imizin siyasi liderleri
Vekillerimiz bu geçen zaman içerisinde
Genel anlamda tokat haritasını coğrafyasını etkileyecek çok şeyler icraatlar faaliyetler sağladılar
Devamı da geliyor artık tokat eski zayıf güçsüz vilayet değil çok yenilikler geldi
Merkeze! Otogar,devlet hastahanesi,gop hastahanesi yeşil ırmak kıyılarında oturma alanları gezi alanları ırmak içerisinde sandallar ,yeni havaalani hizmete girecek bu yapılan icraatlar hizmetler tokat\”in gelişmesinde büyümesinde ayrı bir etken oldu
Kalıcılığı sağladı
Daha da çok değerler katılacağını
İnanıyorum artık ülkemiz,devletimiz güçlü daha da ilerlemeye devam edecek vatanımızda,devletimizle,halkımızla milletimizle,daha da ileriye başarıya sabırla ,azimle,inançla ülke aşkıyla
Devam edeceğiz
Saygı ve sevgilerimle