Sosyal ağlar çağın vebası mı? « habersiz.com.tr

29 Eylül 2021 - 04:15

Sosyal ağlar çağın vebası mı?

Sosyal ağlar çağın vebası mı?
Son Güncelleme :

10 Eylül 2021 - 20:07

Sizi bilmem ama, internet ve sosyal ağlar nasıl çağın vebası olur tezini veriyoruz sanki.
Kablosuz insan /hasım boğma, indirme lüksü ‘bi tık’ kadar ulaşılabilir ve mümkün olunca yürü ya kulum olmuş imkanlar.
♦♦♦
Klavye işine geleni yargıç yapmış, bilirkişi yapmış. Hatta aynı görüşte ve histe olmasına rağmen, sırf muhalefet olabilmek için bu sayede nötr yorumlar yapabilme güdüsünü törpülemiş.
♦♦♦
Artık hepimize gına geldi. Ucu bucağı sonu yok bu sanal kimlik ve yorumların ve bizde açtığı iyiye karşı kırılma hallerin.
Zira her kötü yorum ve toplu linç sonrası “hadi yaaa bunu da diyebilmişler mi yazık!” kelimesinde aslında “yazık” dediğimiz bizim merhameten iç sesimiz. Her defasında içerlerde bir yerde kanayan ve dikiş tutmayan yaraya bir çentik daha atılıyor.
♦♦♦
Asrın gerektirdiği bu medeniyet altın çağda imkanları kötülüğe yontmanın elbet vardır ceremesi. Ne yani ‘bi tık’ ile tüm gezegeni yok etme imkanınız olsa, bu kötü gücü kullanabilecek yüreğiniz var mı? O nasıl zalimce bi huşu halidir! İnsan insanın nasıl bu denli ipini çekip insanlığı asmak/yok etmek ister.
♦♦♦
Sosyal ağlarda sahip olmak istediğiniz yetenekleri, görüntüleri, imkanları, imkansızlıkları, güzellikleri, çirkinlikleri görüp görüp yorum yapabilme lüksünüzü pervasızca bol keseden kullanıp sonuna kadar tatlı tatlı indirme, bitirme çabasına girmeyin.
Empati diyorum…
♦♦♦
İnterneti bile genlerinizden gelen hoyrat tavırla kullanabildiğiniz için size yine sizin dilinizle soruyorum! Senin annene ve kız kardeşine aynısını yapsalar hoşuna gider mi?!
♦♦♦
Amiyane tabir ve dille sormak olmaz tabi.. Gerçi bu tabir bile tam bizlik yani cinsiyetçi yaklaşım hiç “senin de babana, kocana, oğluna aynısını yapsalar hoşuna gider mi?” duymadım. Yine vah ki eksik etek bize vah!!!
İçiniz gıdıklanıyor olabilir, kendinizi ispat etme ve alt etme çabanızı başka başka reel ortamlarda törpüleyip sergileyin.
♦♦♦
Kadını adamı yok bu işin. Klavye delikanlığına bir son verin artık. Tabiki magazin ve aktüel içeriklerde de gezinin ne var ki buzullar eriyip, yerin yedi kat altında faylar sos verirken, üstün zeka ve meziyettiniz ile bu duruma da iki çift yorum yazacak kapasiteniz olsun.
♦♦♦
“Rujun şöyle güzel”, “araban afilli”, “çantan marka sen de çok iğrençsin”, “elbisen paçoz”, “hep fakir mi ölsün”, “oh olmuş ayrılmış”, “iyi ki de boşanmış”, “oh olsun” ohhh derken birinin iyi ve ya kötü durumundan şeytana uyup nemalanırken, sen istedin diye bi tık daha hızlı dönmüyor dünya bilesin . Haddini diyorum bilesin!
Sevgi ile en çok da saygı ile kalın…

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.