Trabzon’da yakışıksız görüntüler « habersiz.com.tr

17 Mayıs 2022 - 04:50

Trabzon’da yakışıksız görüntüler

Trabzon’da yakışıksız görüntüler
Son Güncelleme :

03 Şubat 2022 - 16:31

ERDOĞAN’DAN ÇİRKİN YAKLAŞIM!

Gençler ve çocuklar geleceğin teminatıdır.

Sevgi, şefkât ve merhamet üzere yetiştirmek esastır.

Öfke, kin ve nefret yolu ile genç yetiştiriliyor. Bunu yol edinen herkes için yolun sonu karanlıktır.

Ülke için tehdittir.

Habis duygular ile genç dimağlar yetiştirilemez.

Çocukları siyasete alet etme Recep Tayyip Erdoğan.

Çocuk ‘Hain Kılıçdaroğlu’ dedi, Erdoğan güldü.

Olmadı bu …

Trabzon’da yakışıksız görüntüler… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı açılış töreninde sahneye çıkan küçük yaşlarda bir çocuk, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na “hain” dedi. Erdoğan’ın çocuğa mikrofon uzatması ve gülümseyerek tepki vermesi kabul edilemez. Son derece vahim görüntüler. Yaşananlar nahoş ve rezillik.

Makam sahibi insanların  düştüğü durum net ortada. Bu çirkin konuşmayı alkışlayan  partizanlar ve fanatikler… Medet umduğunuz seviyesizlik ayyuku çıktı. Rezalet görüntülere tüm Türkiye’den tepkiler çığ gibi yükseldi.

Saf ve temiz çocukların duygularıyla oynamak ve yüreklerini kirletmek büyük bir basiretsizlik. Siyasetçinin dibe vurduğu ve düştüğü çukurdur. Sarılacak  son çare  bile bu olamaz.

Bitişin, yıkılışın, gidişin ve yok oluşun sancıları ve kıvranışlarıdır bu.

PKK çirkin emellerine bir dönem çocukları alet etti. Çocukları ve gençleri kullandı. Bir çoğunu dağa kaçırdı ve eğitti. Onlar üzerinden mesaj verdi. Vicdanı ve merhameti olan her birey tepki gösterdi. Bu bataklıktan ve çamurdan onları kurtarmak için büyük mücadele verildi, veriliyor.

Mustafa Kemal Atatürk, çocukları çok seven ve onlara değer veren bir liderdi. Dünyadaki ilk çocuk bayramı olan 23 Nisan tarihini, sadece Türkiye’deki çocuklara değil, dünyadaki tüm çocuklara armağan eden sevgi dolu bir insan olarak Türk tarihine gerçek bir lider olarak geçti.

Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır.

Mustafa Kemal Atatürk; “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir” diyerek sayısız sözlere imzasını atmıştır.

Atatürk en zor koşullarda dahi çocukları ihmal ve istismar etmemiştir. Sayın Erdoğan,  Atatürk’ü  en azından  çocuklar konusunda örnek alınız. Danışmanlarınız ve çevreniz ibret alsın.

Mobese kayıtlarının yayınlanması ayrıca büyük bir skandal vakadır. Siyasi çıkarlar için kullanılması ve kişisel verilerin deşifre edilmesi hukuk ihlalidir. Adaletsizliğin ve güvensizliğin bitişidir. Hile, kumpas ve şantaj işlerinin önünün açıldığının işaretidir.

‘’Kral yol vermeden eşkıyalar kervan basamaz’’ sözünü unutmamak gerekir. Devletler adaletten ve  ahlâktan  uzaklaşır, yolsuzluğa  gömülürse, yıkılmaları yakın olur. Vicdan ve merhametini kaybeden topluluklar daha zalim olurlar. Zayıfların ezildiği, güçlülerin hakim olduğu azgınlık dönemini işaret eder. Hak bela yazmaz, hükümdarlar azmadıkça.

Adalet, hak, hukuk, ahlâk, özgürlük, eşitlik, eğitim, cumhuriyet ve demokrasi  her koşulda korunmalı ve savunulmalı. Dini ve milli değerler yaşatılmalı. Cehaletle mücadele edilmeli. Nezaket ve iletişim güçlendirilmeli. Toplumsal düşmanlık bitirilmeli. Kalkınmanın, büyümenin ve süper güç olmanın temel mihenk taşlarıdır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.