“WHO’nun Türkiye Ofisleri Kapatılsın” « Habersiz Gazetesi

SON DAKİKA

“WHO’nun Türkiye Ofisleri Kapatılsın”

Bu haber 30 Eylül 2020 - 12:58 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

TÜRKİYE’DEKİ DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ OFİSLERİ KAPATILSIN

Çalışma amacının dışında farklı alanlara kaydıran Dünya Sağlık Örgütü’nün Türkiye ofislerinin kapatılmasını isteyen Saadet Partisi Arnavutköy Gençlik Kolları Başkanı Salih Talas ilçe binasında basın açıklaması yaptı.

İşte Gençlik Kolları Başkanı Salih Talas’ın açıklamalarından satır başları….

– Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organization- WHO) sözde(!) sağlık alanında faaliyet gösteren Birleşmiş Milletler ihtisas kuruluşudur. Bu kuruluşun anayasada belirtilen temel amacı ve görevi çok sayıda insanı, olanaklar ölçüsünde fiziksel, zihinsel ve sosyal anlamda sağlıklı kılmaktır. Temmuz 1946’da New York’ta düzenlenen Uluslararası Sağlık Konferansı’nda Birleşmiş Milletlere üye 51 ülkenin temsilcisi ile Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), UNESCO, Uluslararası Halk Sağlığı Bürosu (OIHP), Kızılhaç, Dünya İşçi Sendikaları Federasyonu ve Rockefeller Vakfı Temsilcileri, Dünya Sağlık Örgütü Anayasası’nı hazırlamışlardır. Aynı tarihte Türkiye dahil 62 ülke anayasayı imzalamıştır. Anayasanın yürürlüğe girme koşulu olan 26 üye ülkenin onayı 7 Nisan 1948’de gerçekleşmiş ve Dünya Sağlık Örgütü bu tarihte resmen Birleşmiş Milletler ihtisas kuruluşu haline gelmiştir.

– Dünya Sağlık Örgütü’nün Türkiye’deki yapılanması 10 Mayıs 1999 tarihinde imzalanan bir anlaşmayla Ankara’da irtibat ofisinin tesisi ile başlamıştır. Bu ofis 28 Şubat 2008 yılında daha kapsamlı yapıya getirilerek Türkiye’de bir ‘Ülke Ofisi’ne dönüştürülmüştür. Türkiye, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi’nde yer almaktadır. Suriye’ye sağlanan insani yardım faaliyetleri kapsamında sağlık grubunun liderliğini üstlenen Dünya Sağlık Örgütü tarafından verilen hizmetlerin daha da etkinleştirilmesi amacıyla, Avrupa Bölge Ofisi tarafından 2013 yılı ekim ayında Gaziantep’te bir büro açılmıştır. Yine geçtiğimiz ay 21 Ağustos 2020 tarihinde yapılan milletlerarası antlaşması ile Dünya Sağlık Örgütü’nün yeni bir ofisinin daha İstanbul’da açılmasına karar verildi. Bu karar gereğince 10 Eylül 2020 tarihinde devletimizin maddi desteği ile ülkemizde acil durum ofisi resmen açılmıştır.

– Bizler Saadet Partisi Arnavutköy Gençlik Kolları olarak Dünya Sağlık Örgütü’nün çalışmalarına karşıyız. Karşı çıkmamızı da şu temellere dayandırıyoruz.

Milli Görüş liderimiz Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın da dediği gibi bugünkü Birleşmiş Milletlerin beynini masonluk gibi geniş Siyonist teşkilatlardan biri olan B’NAİ B’RİTH teşkil etmektedir. Siyonistler Birleşmiş Milletlerin bütün kilit noktalarındaki üyeleri vasıtasıyla uluslararası kararları istedikleri şekilde yönlendirmektedir.

– Dünya Sağlık Örgütü de Birleşmiş Milletlerin bir parçası olduğuna göre aynı Siyonist merkez tarafından yönetilmektedir. Başlı başına bu durum bile bu sinsi örgütün Türkiye’de yapılanmasına karşı gelmemiz için yeterlidir. Ve yine bugün Dünya Sağlık Örgütü’nün başındaki Siyonist işbirlikçi Tedros Adhanom’un varlığı da karşı çıkmamız için geçerli başka bir sebeptir.

-Tedros 90’lı yıllarda terör örgütü olarak ilan edilen ve Etiyopya’da hala aktif olan Tigray Halk Kurtuluşu Cemiyeti örgüt üyeliği ve yöneticiliği yapmış, 2002-2012 yılları arasında Etiyopya Sağlık Bakanı ve 2012-2016 yılları arasında dışişleri bakanı olmuş biridir.

-2017’den beri Dünya Sağlık Örgütü genel direktörü olarak görev yapan ve Etiyopyalı bir mikrobiyolog olan Tedros Adhanom sağlıkçı olmamasına rağmen bu kurumun başına getirilmiştir. Bunun yegâne sebeplerinden sadece bir tanesi, kendisi gibi sağlıkçı olmayan Bill Gates ile aşılar üzerinden kısırlık, nüfus kontrolü projelerini yürütmüş, otizm başta olmak üzere çeşitli hastalıkların yaygınlaşmasına sebep olmuş, Afrika’yı açık deney alanı olarak kullanmış ve 2 milyonluk Amhara halkına soykırım uygulamış olmasıdır. İşte Tedros Adhanom’un yönetici olduğu bir örgütün insanlığa fayda getireceğine olan inancımızın olmaması sebebiyle bu örgütün faaliyet göstermesine karşıyız. Özellikle de Türkiye’de bulunan ofisler üzerinden Afrika ve Orta Doğu’da faaliyetlerin yürütülmesi bizleri rahatsız etmektedir.

– Bir kukla tarafından yönetilen bu kurumun kuruluş amacına hizmet etmesi mümkün değildir.

Buradan hükümete soruyoruz!

– Bu örgütün faaliyet göstermesine engel olmamız gerekirken bu batıl ve Siyonist zihniyetli örgütleri hangi mantıkla ülkemize getirdik!

– Kıymetli milletimiz; Sizlerle çok acı ama gerçek şu bilgileri paylaşmak durumundayız.

Devletimiz 10 Eylül 2020 tarihinde İstanbul’da açılan acil durum ofisinin sadece kırtasiye giderleri için 500 bin dolar hibe sağlamıştır.

– Ayrıca, her yıl 1 Ocak’ta başlayıp 31 Mart’ı geçmeyecek şekilde, %13’lük program destek maliyetlerini içeren en az 2 milyon doları ‘hibe’ edecek. İlk etapta bu miktarın 400 bin dolarını önden ödeme yapacak. Bu da yetmezmiş gibi idari, adli, askeri veya polis olmak üzere hiçbir devlet memuru İstanbul Ofisi’nin mahalline bile giremeyecektir. Özerk bir bölgeymiş gibi uygulama yapılması hangi aklın ürünüdür?

– Siyonist Rockefeller tarafından kurulan, %70’i Bill Gates Vakfı tarafından, bir bölümü de George Soros Enstitüsü tarafından fonlanan, Kıbrıs’ı tanımayan Siyonist kuruluş Dünya Sağlık Örgütü’nün coğrafyamızda yapılanmasını da, gözü yaşlı yetimlerimizin ve şehit ailelerimizin, yorgun emeklilerimizin, zorlukla okuyan öğrencilerimizin, alın teri kurumamış işçilerimizin haklarının da bu kuruma peşkeş çekilmesini istemiyoruz. Dünya Sağlık Örgütü’nün İstanbul’da ofis açmasını protesto ediyor, alınan kararın acilen iptal edilmesini ve Türkiye’deki bütün ofislerinin kapatılmasını talep ediyoruz.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.